IELTS
 

Global IDP Services

IELTS

 

Kanada Yüksek Eğitim Enstitüleri Tarafından Kabul Edilen İngilizce Yeterlilik Testi

KAnada enstitülerine başvurunuzun kabulü için bazı testleri almanız gerekmektedir. Kanada yüksek eğitim enstitülerine başvurularda Akademik başvurularla birlikte, ingilizce kabul testi  İngilizce ve akademik yeterlilik olarak kabul edilmektedir.

 

IELTS (Uluslararası İngilizce Dili Test Sistemi)

IELTS dünyaca kabul edilmiş dil yeterlilik testidir. IELTS, yurtdışında İngilizce dili konuşulan ülkelerde, çalışmak ve yaşamak amaçlı gidenlerin dil yeterliliğini belirlemek için oluşturulmuş sınav sistemidir 6,000den fazla enstitüler ve fakülteler, yüksek eğitimler, İngilizce konuşulan ülkeler, devlet birimleri, profesyonel topluluk ve işverenler IELTS testini kabul görmektedir ve uygulamaktadır.

 

 Akademik Modul olarak tanınan IELTS testi kurs ve yüksek eğitim giriş başvurularında tanınan ve kişinin İngilizce açısından üniversitede eğitimini devam edebilmesinde önemli rolü vardır.

 

IELTS Genel Eğitim Modülü İngilizce konuşulan ülkelerde göçmenlik amaçlı eğitimini sürdürmek isteyen bireyler için uygundur.   

Dinleme, okuma ve yazma bölümlerinden oluşan test ara vermeden birbiri ardından yapılır. Testin alındığı yere bağlı olarak bazen dinleme testi 7 gün önce ya da sonra olabilir.

 

IELTS testinde kalma ya da geçme yoktur. Sonuçlar 9-band sistemi ile belirlenir ve 2 yıl geçerlidir.

Size uyan test gününü buradan bulabilirsiniz.

 

Daha detayli bilgi almak, basvuru yapmak veya sinava hazirlanmak icin www.idpieltsturkey.com sitesini ziyaret edebilir ya da ielts.istanbul@idp.com email yoluyla bize ulasabilirsiniz ya da IDP danışmanı ile konuşun.

 

 

© 2014 IDP Education Pty Ltd ABN 59 117 676 463 | Privacy Policy | Website Terms of Use